حجت الاسلام دکتر یحیی جهانگیری استاد حوزه و دانشگاه، مبلغ بین المللی و کارشناس دینی و مذهبی صدا و سیما در گفتگو با گزارشگر روزنامه کیهان در تحلیل موضوع انتظار و وظایف منتظران ظهور می گوید: « انتظار فرج قبل از اینکه گویشی باشد رفتاری و عملی است،همچنان که در حدیثی از پیامبر اعظم(ص) داریم که می‌فرماید: «برترین عبادت انتظار فرج است.» حتی گاهی انتظار را با جهاد مقایسه کرده اند.»
این استاد حوزه و دانشگاه در ادامه به نقش مدافعان حرم اشاره می‌کند و می‌گوید: « به خطر افتادن مرز جهان اسلام مثل تجاوز به خط مرز یک کشور نیست، از این زاویه اگر به اهمیت کار مدافعان حرم نگاه کنیم خواهیم دید این عزیزان در محور مقاومت نه با حرف بلکه با عمل جهادی خود وارد میدان مبارزه با بی عدالتی شده اند و بدون شک جزو بهترین منتظران ظهور و سربازان امام زمان (عج)هستند.»
حجت الاسلام جهانگیری در ادامه تصریح می‌کند:
« امروز عزیزانی که در محور مقاومت به عنوان مدافع حرم اهل بیت علیهم السلام می جنگند فقط با عناصر داعش و جبهه النصره و . . . نمی جنگند بلکه با ظلم و جنایت و بی‌عدالتی در نبرد هستند که با نام اسلام دست به چنین جنایاتی می زنند. امروز تقریبا تمام دنیا،از پاریس و لندن و بلژیک تا آمریکا و غرب آسیا،همه فهمیده اند که داعش و تکفیری ها مصداق بارز تاریکی و ظلمت و بی عدالتی علیه بشریت هستند و مبارزه با آنها در واقع مبارزه با ظلم و جور و فساد است و اینک مبارزه مدافعان حرم با این مصادیق بی عدالتی و ظلم یعنی زمینه سازی برای ظهور.»
مبارزه با بی عدالتی‌های آخرالزمان
امروز رفتار و عملکرد گروه های تروریستی تکفیری همچون داعش یا جبهه النصره نشان می دهد که رفتار آنان مصداق علایم آخرالزمان است. از انتحاری و ذبح افراد و کشتن و جنایات علیه کودکان و زنان  تا انجام اعمال غیر شرعی به نام دین،همگی موید این نکته است که آخرالزمان نزدیک است و امر فرج تحقق پیدا خواهد کرد.
حجت الاسلام جهانگیری در این باره به گزارشگر روزنامه کیهان می گوید: «موتور محرک و تئوری ساز اصلی تکفیری ها که با نام اسلام انجام می‌دادند این بود که می گفتند پیامبر گرامی اسلام(ص) فرموده است باید برای جهاد آماده شد و یکی از ملزومات جهاد اعمال انتحاری است و با این حربه خون بی گناهان زیادی را بر زمین ریختند، اما اینک از بحث جهاد و انتحار هم عبور کرده اند و به مباحث آخرالزمانی و همان مهدویت رسیده اند.برای باز شدن این موضوع لازم است بیشتر توضیح دهم‌ جریان تروریستی داعش،امروز شهر رقه در سوریه را مرکز حکومت خود  قرار داده و معتقد است رقه کانون تحولات آخرالزمان خواهد بود.خب ببینید تکفیری ها از تئوری جهاد اینک به بحث آخرالزمان یا همان مهدویت خودمان رسیده اند و این حرکت، این پیام آشکار را می‌رساند که آموزه مهدویت می تواند هر جنبشی را به تحرک در بیاورد حتی جنبش‌های غلط را، از همین رو به خوبی شاهدیم در طول تاریخ چه گروه های منحرفی به نام مهدویت اما در جهت اهداف استکبار سربرآوردند و مرتکب جنایات هولناکی شدند و سپس سرنگون گردیدند. حال نیروهای محور مقاومت و مدافع حرم در واقع به نوعی دارند با این خرافات آخرالزمان و قوانین من در آوردی که به پای اسلام نوشته شده می جنگند و چرخش آشکار تکفیری ها از جهاد و انتحار به سمت مهدویت می تواند پاتک های ما به این عناصر ضد دین را بیشتر کند و از این موضوع نهایت استفاده را ببریم.»  
آیات قرآن و روایات متعددی از آینده ای روشن و نورانی که در آن سفره عدالت و اجرای آن برای همگان گسترده می شود خبر می دهد. آینده ای که شدت عدالت و احسان و درستی و صدق در آن به اندازه ای است که مشهور است گرگ و میش کنار هم آب می خورند. آینده‌ای که ریشه و مایه ستم گری در وجود بشر می‌خشکد، و معرفت او به حقائق کامل می گردد، و سراسر گیتی از نعمت ها و رفاه و خرمی پر می‌شود و در آن از کبر و نخوت و ریا و ظلم و پایمال شدن حقوق خبری نیست.امید بستن به چنین روزگاری و دلگرم بودن به تحقق چنین زمانی با تکیه بر آیات قرآن و روایات، و آماده کردن خود با پاک شدن از همه گناهان و آراسته شدن به همه حسنات و خوبی‌ها انتظار فرج است.امیرالمؤمنین(ع) در این باره می‌فرماید: یاران مهدی جوانند و پیر در آن‌ها نیست، مگر به قدر سرمه چشم یا به اندازه نمک در زاد و توشه و نمک کم‌ترین وسیله سفر است، در این حدیث، تعداد یاران غیر جوان امام به مقدار سرمه در چشم و نمک در وسایل سفر بیان شده است، بسیار روشن است که این تعبیر کنایی، اشاره مستقیم به کثرت یاران جوان در حکومت جهانی امام عصر(عج) است، اما چرا جوان؟! با توجه به خصلت، مرام و شخصیت جوانان در عصر ظهور، اکثر یاران امام مهدی(عج) از این گروه سنی هستند، برخی ویژگی‌ها که سبب حضور عارفانه و عاشقانه جوان است، عبارتند از: صفای باطن، زیبا‌گرایی، شجاعت و شهامت، انقلاب درونی و هیجان و در نهایت نوگرایی.

Social Networks